II liga kobiet: Dziewczyny wróciły do gry! (foto)

Zawodniczki UKS MOSIR Jasło przełamały się po wczorajszej przegranej (czytaj więcej) i dzisiaj pokonały zawodniczki Pogoni PALEO Proszowice 3:0, tym samym wyrównując stan rywalizacji na 2:2.

Przypomnijmy, że walka w play-offach toczy się do trzech zwycięstw. Tak więc tylko  jedno zwycięstwo dzieli MKS MOSiR od pozostania w II lidze.

Dzisiejsze spotkanie było diametralnie różne od wczorajszego. W pierwszym secie dzięki dobrej grze jaślankom udało się odskoczyć na kilku punktową przewagę. Koncentracja doprowadziła UKS do zwycięstwa w pierwszym secie do 21.

Drugi set okazał się setem wzlotów i upadków w wykonaniu obu drużyn. Ciągłe ataki zawodniczek z Jasła i Proszowic. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły gospodynie  wygrywając 25:23

Trzecia partia to dobra gra jaślanek, które dobrze wykańczały akcje nie dając szans, wyraźnie zmęczonym, zawodniczkom Pogoni. Tę partię można nazwać dopełnieniem formalności przez jaślanki, które zwyciężyły do 20, a cały mecz 3:0

W dzisiejszym spotkaniu dziewczyny zaprezentowały się z jak najlepszej strony, każda z nich włożyła całe serce do tego spotkania – cieszy się trener jasielskiego zespołu Adam Pasterz.

Moje podopieczne w dzisiejszym meczu nie  zdołały zwyciężyć, ale jest to wynik zmęczenia, które im doskwiera. Rzadko zdarza nam się grać dwa mecze dzień po dniu. W dzisiejszym spotkaniu jaślanki bardziej chciały zwyciężyć. Za tydzień spotkanie u siebie, więc będziemy mieli szansę się odegrać – powiedział trener zespołu z Proszowic

Już w środę decydujące spotkanie, które odbędzie się w Proszowicach.