Login
Hasło

W najbliższy weekend Zlot Samochodów Terenowych 4×4

W najbliższy weekend (4-5 sierpnia) gmina Osiek Jasielski będzie gościć miłośników sportów motorowych. Już po raz jedenasty Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego organizuje Zlot Samochodów Terenowych 4×4. W imprezie wezmą udział załogi z terenu południowo-wschodniej Polski. Ich zmaganiom w malowniczym terenie Załęża corocznie przyglądają się setki kibiców.

Plakat (kliknij aby powiększyć)

Baza Zlotu została zlokalizowana na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim. Stąd – po badaniu technicznym pojazdów i odprawie – załogi (kierowca plus pilot) przemieszczą się do miejscowości Załęże, gdzie zostaną rozegrane próby sprawnościowe.

- W pierwszym dniu zaplanowaliśmy dwa przejazdy w klasie turystyczno-sportowej oraz jeden przejazd w klasie turystyczno-przeprawowej. Start około godziny 10:30. Natomiast w niedzielę, również od godziny 10:30, odbędą się dwa przejazdy turystyczno-sportowe. Czas uzyskany przez poszczególne załogi będzie sumowany do klasyfikacji w poszczególnych klasach oraz klasyfikacji klubowej. Na najlepsze załogi czekają już pamiątkowe puchary, medale oraz symboliczne nagrody, ufundowane przez naszych przyjaciół-sponsorów - mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Impreza, organizowana przy współpracy z Urzędem Gminy w Osieku Jasielskim, Stanisławem Witusikiem z Załęża oraz jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, Załężu i Świerchowej, odbędzie się na terenie żwirowiska, do którego prowadzi kładka nad rzeką Wisłoką. Dla kibiców będą wyznaczone specjalne strefy, w których można będzie bezpiecznie dopingować zawodników.

Roland Szafarz, dyrektor Zlotu Samochodów Terenowych 4×4: – Impreza ma na celu popularyzację i promocję sportów na samochodach terenowych w trudnych warunkach ukształtowania naturalnego terenu w powiecie jasielskim, współzawodnictwo oparte na zdrowej i wzajemnej sportowej rywalizacji między załogami samochodów terenowych, wymianę poglądów oraz doświadczeń w jazdach terenowych przez poszczególne załogi, integrację załóg traperskich.

Trasę opracował i wyznaczył w terenie Bogusław Muszański z sekcji „Traper 4×4” przy Jasielskim Klubie Motorowym i Ratownictwa Drogowego.

O tym, że organizacja Zlotu cieszy się dużym uznaniem w województwie podkarpackim świadczą patronaty honorowe, które w bieżącym roku przyjęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta, Europoseł Elżbieta Łukacijewska, Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa i Piotr Tomański, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz.

Sponsorzy: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku Oddział w Jaśle, Bank Spółdzielczy w Bieczu Oddział w Dębowcu, Jasielskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane sp. z .o.o. „ELA”, ARGUS Jasło sp. z o.o., Drukarnia TEGEL Krzysztof Libuszowski, Trafunek Dębowiec, „Piaski – żwiry – klińce” Bogusław Muszański.

Patroni medialni: Telewizja Obiektyw, TVJ Telewizja Jasło, Tygodnik Regionalny „Podkarpacie”, portal regionalny terazJaslo.pl, jasielski portal informacyjny Jaslonet.pl, Internetowa Telewizja Południe, jasielski serwis ogłoszeniowy Jasielskie.org.pl.

JKMiRD

Ocena artykułu:
* * * * * 1 głos. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Dobroczynna moc ziół 21 września, 09:52 Walory zdrowotne ziół rosnących na Syberii w miejscach nieskażonych działalnością przemysłową człowieka przybliżyła przybyłym do...
Policjanci zatrzymali 69-letnia kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy 21 września, 09:48 Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu krośnieńskiego podejrzewaną o kradzież pieniędzy. Według wstępnych,...
Nowoczesnym pociągiem z Jasła do Krakowa 21 września, 09:10 Od 1 października br. uruchomione zostanie nowe weekendowe połączenie kolejowe. Pociąg...
Ćwiczenia Jasło 2017 19 września, 11:32 19 września br. na terenie Urzędu Miasta w Jaśle przeprowadzone zostaną ćwiczenia obronne „Jasło 2017”....

Wasze komentarze ()

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2016 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny