SiatkówkaSport

Siatkarski weekend UKS MOSiR Jasło za nami (foto)

Pracowity początek marca miały III ligowe siatkarki UKS „MOSiR” Jasło. W sobotni wieczór rozegrały swój ligowy pojedynek z AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław, a już w niedzielne południe wyszły na boisko na mecz rozgrywany awansem z KU AZS UR Rzeszów.

Siatkarski weekend UKS MOSiR Jasło

Pierwszy mecz nasze siatkarki rozpoczęły od dobrej gry, prowadząc z 2-3 punktową przewagą. Przy stanie 23:18 jaślanki popełniły serię błędów i na tablicy pojawił się wynik 26:25 dla Jarosławia. Skoncentrowane jaślanki, obroniły piłkę setową i zakończyły ten nerwowy set wygraną 28:26. Drugi i trzeci set to dominacja naszego zespołu w wszystkich elementach, co pozwoliło trenerowi na uruchomienie ławki rezerwowej.

UKS „MOSiR” Jasło – AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław 3:0 (28:26, 25:12, 25:15)

W niedzielny meczu z KU AZS UR Rzeszów nasz zespół kontynuował dobrą grę z ostatnich dwóch setów sobotniego pojedynku. Dobry serwis, poprawne przyjęcie i kombinacyjna gra na siatce pozwoliła spokojnie wygrać dwa set do 12 i 13. W secie trzecim nastąpiła całkowita dekoncentracja jasielskiego zespołu. Po fatalnym odbiorze i prostych błędach na tablicy pojawił się wynik 8:2, a za kilka minut 12:5 dla studentek z Rzeszowa. Nasz zespół zmobilizował się i powrócił do swojej dobrej, normalnej gry. Do remisu doprowadził już przy stanie 16:16 i od tej pory stale zwiększał przewagę. Ostatecznie set zakończył się wygraną UKS „MOSiR” Jasło 25:21.
Udanie powróciła po urodzeniu dziecka i wzmocniła jasielski zespół Joanna Pasterz (Pieścikowska).

UKS „MOSiR” Jasło – KU AZS UR Rzeszów 3:0 (25:12, 25:13, 25:21)

UKS „MOSIR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Joanna Pasterz, Marzena Brągiel, Justyna Kosiba, Dorota Jasionowicz, Adriana Skuba, Angelina Golba (libero), Ewelina Gomułka, Magdalena Michalska, Aleksandra Gądek (libero), Kinga Książek, Martyna Trojan, Monika Zając, Anna Dzik.
Trener: Adam Pasterz