SiatkówkaSport

Siatkarski weekend 21/22.11.2015

Drugie zwycięstwo w III lidze kobiet odniosły zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło. Dwa pierwsze sety były bliźniaczo podobne nie tylko z wyniku, ale również z ich przebiegu. Dobra zagrywka, poprawny blok i szybki kontratak doprowadzają na początku seta do 3-5 punktowej przewagi naszego zespołu. Konsekwentna gra powoduje zwiększenie przewagi i zakończenie wygraną setów do 14.

PODKARPACKA III LIGA SENIOREK

UKS „MOSiR” Jasło – SST LUBCZA Racławówka 3:1 (25:14, 25:14, 23:25, 25:22)

Seryjnie popełniane błędy, słaby odbiór zagrywki jaślanek, to główne przyczyny przewagi zespołu z Racławówki od początku trzeciego seta. Przestały funkcjonować wszystkie elementy dobrej gry z poprzednich setów. Zespół gości kapitalnie bronił i konsekwentnie powiększał przewagę. Trochę lepsza gra w końcówce seta zawodniczek UKS-u zmniejszyła tylko wysokość porażki w tym secie. Set czwarty, podobnie jak poprzedni rozpoczyna się od 2-4 punktowej przewagi SST LUBCZA Racławówka. Pierwszy remis w tym secie notujemy przy wyniku 18:18. Od tej pory trwa zacięta walka „punkt za punkt”. Bardzo dobra zagrywka Marzeny Brągiel powoduje zwiększenie przewagi do 2-ch punktów przez UKS „MOSiR” Jasło, a za chwilę wygranie seta i meczu.

UKS „MOSiR” Jasło – UKS MARBA Sędziszów Młp. 3:2 (25:19, 12:25, 25:22, 21:25, 15:10)

Tylko dwa dni przerwy między meczowej miały III ligowe siatkarki UKS „MOSiR” Jasło. Już w wtorek 24 listopada 2015 roku rozegrały mecz awansem o mistrzostwo III ligi podkarpackiej pomiędzy UKS „MOSiR” Jasło, a UKS Marba Sędziszów Małopolski. W roli faworyta przystąpiły do tego meczu zawodniczki drużyny gości, liderki ligi. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na trzecio ligowe realia. Zawodniczki obydwu drużyn prezentowały wysokie umiejętności i duże zaangażowanie w grę. Mecz był bardzo wyrównany, siatkarki gospodyń i gości na przemian wygrywały poszczególne sety. W tie breaku Marba prowadziła 10:8, po czym nastąpiła dobra passa jasielskich siatkarek. Bardzo dobra zagrywka Katarzyny Marcisz i skuteczne kontrataki pozwoliły zdecydowanie wygrać piątego seta i cały mecz.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Adriana Skuba, Kinga Książek, Justyna Kosiba, Marzena Brągiel, Dorota Jasionowicz, Angelina Golba (libero), oraz Magdalena Michalska, Aleksandra Gądek, Martyna Trojan, Monika Zając, Anna Dzik.
Trener: Adam Pasterz.

PODKARPACKA LIGA KADETEK

UKS „MOSiR” Jasło – UKS Kępa Dębica II 2:0 (25:9, 25:13)

UKS „MOSiR” Jasło – UKS Kępa Dębica 2:0 (25:14, 25:15)

Dwa zwycięstwa zanotowały kadetki UKS „MOSiR” Jasło, które rozgrywały swoje mecze ligowe hali MOSiR w Jaśle. Nasz zespół  pokonał kolejno zespoły Uks Kępa Dębica II 2:0, oraz Uks Kępa Dębica I 2:0. Oba pojedynki wyglądały podobnie, skuteczna zagrywka, oraz dobra gra w kontrataku pozwoliły jaślankom na gładkie dwa zwycięstwa. Zespół UKS „MOSiR” Jasło tym  samym zakończyły fazę zasadniczą rozgrywek w lidze kadetek, uzyskując awans do grupy finałowej. Jaślanki znalazły się wśród sześciu najlepszych zespołów województwa podkarpackiego, które powalczą o awans do 1/4 Mistrzostw Polski w kategorii kadetek.

UKS „MOSiR” Jasło: Michalec Aleksandra (kapitan), Pykosz Daria, Gomułka Ewelina, Buba Kinga, Dąbrowska Izabela, Kosiba Weronika, Maczuga Patrycja (libero) oraz, Przewoźnik Karolina, Bek Martyna, Wolan Natalia, Szary Renata, Setlak Natalia (libero).
Trener: Tomasz Janusz

PODKARPACKA LIGA MŁODZICZEK

MKS MOS V LO Rzeszów  – UKS „MOSiR” Jasło 2:0 (25:21, 25:18)

RKS Bolesław Rzeszów – UKS „MOSiR” Jasło 0:2 (10:25, 11:25)

Połowicznym sukcesem zakończył się wyjazd na mecze PLM rundy rewanżowej zawodniczek jasielskiego UKS-u do Rzeszowa. Nasze zawodniczki z V LO dobrze

zaczęły mecz obejmując prowadzenie 3:0. W tym momencie grały dobrze w przyjęciu, skutecznie w ataku, utrzymując stałą przewagę 1-2 punktów do wyniku 15:13. Od tego stanu po dwu błędach w przyjęciu zagrywki zaczęła się nerwowa gra, przypadek rządził naszymi działaniami na boisku. W serii straciły kolejno 5 punktów. Końcówka seta należała do

zawodniczek MKS-u. Podobna sytuacja wydarzyła się w drugim secie. Po stanie 1:1 jasielski zespół wyszedł na prowadzenie prezentując dobrą organizację gry, skutecznie kończąc swoje akcje w ataku. Prowadząc 6:2 nasze dziewczęta straciły pomysł na grę. Popełniały dużo własnych błędów, oddały inicjatywę gospodyniom. Pomimo poprawy  grze w drugiej części tego seta nie były w stanie nadrobić wcześniej straconych punków. Mecz z RKS Bolesław miał jednostronny przebieg. Zawodniczki UKS-u wyrażnie górowały w wszystkich elementach gry na boisku. Gra gospodyń opierała się na przypadkowych zagraniach. Przewaga na boisku była tak duża, że nasz zespół w pierwszym secie przy zagrywce Oli Michalec zdobyły kolejno 17 punktów bezpośrednio z zagrywki bądź z kontrataku po złym przyjęciu przeciwniczek.

UKS „MOSiR” Jasło: Julia Warchoł, Aleksandra Michalec, Daria Pykosz, Emilia Osika, Patrycja Kosiba, Karolina Kopera (kapitan), Julia Adam, Julia Myśliwiec, Gabriela Kopera, Katarzyna Filipek.

Trener: Leszek Wierzgacz