r e k l a m a
SiatkówkaSport

MKS: Drugi mecz, drugie zwycięstwo

MKS MOSiR (fot. P. Janas, Jaslonet.pl)

W sobotę siatkarze MKS MOSiR- GAMRAT Jasło we własnej hali rozegrali drugie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach III ligi, a pierwsze przed własną publicznością. Przeciwnikiem jaślan był zespół Resovii II Rzeszów.

Już początek pierwszego seta pokazał, kto w tym spotkaniu będzie rozdawał karty. Jaślanie zaczęli pewnymi i skutecznymi atakami, dzięki czemu zdobywali kolejne punkty. Podopieczni Marcina Cioska w tej odsłonie pewnie pokonali rzeszowian do 22.

Drugi set dobrze rozpoczęli goście, którzy odskoczyli jaślanom na sześciopunktowe prowadzenie (7:1). MKS nie uległ przeciwnikowi i mozolnie zaczął odrabiać straty. Kiedy przy stanie 8:9 dla przyjezdnych wydawało się, że gra będzie wyrównana, Resovia znów wyszła na ośmiopunktową przewagę (12:20). Jaślanie gonili rywala. Przy dopingu własnej publiczności udało im się nawet wyjść na prowadzenie (24:23), jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowali przyjezdni, którzy wygrali do 24. Doprowadzając tym samym w meczu do remisu 1:1

W trzeciej odsłonie drużyny szły „łeb w łeb”. Po wznowieniu rzeszowianie przejęli inicjatywę i prowadzili 22:19. Jaślanie jednak nie dali za wygraną i doprowadzili do wyrównania (22:22). Końcówka trzeciego seta była imponująca w wykonaniu MKS-u. Po trzykrotnym asie serwisowym podopieczni Cioska zwyciężają 25:22.

W czwartym – ostatnim secie jaślanie pewnie atakują rozbitych rzeszowian, tym samym na swoje konto dopisują kolejne „oczka”. Jaślanie spokojnie zwyciężają seta wynikiem 25:21, a cały mecz 3:1

Trener Ciosek cieszy się z drugiego zwycięstwa swoich podopiecznych, podkreśla jednak, że brakuje mu kilku zawodników.

Straciliśmy w sumie pięciu zawodników, ale doszło dwóch nowych. Szkoda, że nie możemy wszyscy wspólnie trenować, ponieważ moi zawodnicy studiują w innych miastach, przez co jest to utrudnione – mówił trener.