SiatkówkaSport

Jasielskie siatkarki pokonały AZS UR Rzeszów 3:1

Zespół UKS MOSiR Jasło stanął na wysokości zadania wygrywając 3:1 z AZS UR Rzeszów. Pomimo przegranego pierwszego seta gospodynie zdołały zwyciężyć w całym spotkaniu.

UKS MOSiR Jasło (fot. Przemysław Janas)

Już na początku pierwszego seta zawodniczki przyjezdne wypracowały sobie sporą przewagę nad gospodyniami (4:11). Jednak Jaślanki systematycznie ją odrabiały. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem Rzeszowianek 23:25.

W drugim secie gospodynie zmobilizowały się do gry i zdobywały kolejne punkty. Bardzo dobra gra skrzydłami, skuteczne ataki i świetny blok, to wszystko sprawiło, że przyjezdne nie mogły znaleźć sposobu na drużynę UKS-u. Nie pomagała gra kombinacyjna, ataki z drugiej linii i tego seta wygrywamy do trzynastu.

Trzecia odsłona okazała się dominacją Jaślanek, pomimo wielu prób ataku przyjezdnych, Jaślanki nie oddawały punktów „za darmo” i pewnie zwyciężyły 25:20.

Trzecia partia okazała się tylko dopełnieniem formalności przez gospodynie. Przyciśnięte zawodniczki AZS UR Rzeszów zaczęły popełniać proste błędy, które skutkowały utratą kolejnych punktów. Jaślanki pokonały gości 25:13.