SiatkówkaSport

III miejsce siatkarek UKS MOSiR Jasło podczas 1/8 Mistrzostw Polski juniorek

Trzecie miejsce na turnieju 1/8 Mistrzostw Polski juniorek zajęły zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło. W pierwszym swoim meczu z NTS LEWIATAN Nysa, nasz zespół po zaciętym pojedynku pokonał gospodynie turnieju 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:19).

W drugim swoim meczu nasz zespół przegrał z faworytem turnieju STS Sandecją Nowy Sącz 1:3 (12:25, 16:25, 25:21, 15:25). Tylko zwycięstwo w spotkaniu z BKS Aluprof Bielsko-Biała zapewniało naszemu zespołowi awans do dalszych gier. Bardzo dobra gra naszych dziewcząt w pierwszym secie i zwycięstwo 25:20 przedłużyło nadzieje na awans. Wyraźna przewaga wzrostu i siły ataku przyniosła BKS-owi zwycięstwo w kolejnych 3-ch setach (25:13, 25:12, 25:19), a tym samym wygraną 3:1 i zasłużony awans do dalszych rozgrywek.

Po meczu szkoleniowiec zespołu BKS Aluprof Jacek Skulski powiedział: Zespół z Jasła charakteryzuje się dobrym wyszkoleniem technicznym zawodniczek, a z takimi drużynami gra się nam ciężko. Pokazał to pierwszy set. Później poprawiliśmy atak, co przełożyło się na zwycięstwa w kolejnych setach. W czwartej partii prowadziliśmy już 24:12 i nagle zrobiło się 24:21! Wreszcie jednak przyjęliśmy trudną zagrywkę przeciwniczek i skończyliśmy mecz, który też jakoś szczególnie nam się nie układał.

Bardzo dobre wrażenie pozostawiły po sobie zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło na tym turnieju. Przewagę wzrostową i siłę przeciwniczek nadrabiały szybką i kombinacyjną grą, oraz trudną zagrywką. Nasze siatkarki pomimo odpadnięcia z walki o medale Mistrzostw Polski, patrzą z optymizmem w przyszłość. W następnym sezonie tym samym składem będą występować w kategorii juniorek, a więc będzie okazja na rewanż.

UKS „MOSiR” Jasło: Justyna Kosiba, Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Beata Kurczaba, Weronika Wolak, Monika Frydrych. Trener: Leszek Wierzgacz.