Piłka nożnaSport

Czarni wygrywają w Korczynie, udany debiut Czyżowicza w seniorach

W meczu XXIX kolejki Klasy 0 drużyna seniorów Czarnych Jasło zwyciężyła Kotwicę Korczyna 2:1. W pierwszej połowie spotkania Czarni dominowali na boisku rywala.

Bramki dla jasielskiej drużyny zdobywali, Kulig w 34 minucie i Dziedzic w 43 minucie spotkania. Przy bramkach dwukrotnie asystował Grzegorz Munia. Za pierwszym razem obsłużył Kuliga, wystawiając mu piłkę w sytuacji sam na sam.

Z kolei druga bramka to doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Wojciecha Dziedzica, który podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Czarnych. Po przerwie Czarni kilkakrotnie zagrażali drużynie z Korczyny, ale niestety nie udało się zdobyć kolejnej bramki. W 85 minucie meczu gospodarze zdobyli kontaktową bramkę i od tego momentu sunęły ataki na bramkę Damiana Niemczyńskiego.

Nasz bramkarz spisał się doskonale i po raz kolejny Czarni zdobyli trzy punkty. Warto odnotować fakt bardzo udanego debiutu w drużynie seniorów Bogumiła Czyżowicza, który dobrze zaprezentował się na tle bardzo wymagającego przeciwnika.

Kotwica Korczyna – JKS Czarni 1910 Jasło 1:2 (0:2)