Czarni: Strzał w doliczonym czasie na wagę 3 punktów

Czarni Jasło zanotowali na swoim koncie ważne zwycięstwo. Tym razem komplet punktów zdobyli po emocjonującym spotkaniu z Lechią Sędziszów Małopolski. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1. Decydującą bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Madejczyk.

Pomimo tego, że Czarni byli faworytem spotkania, rywal z Sędziszowa długo nie dawał za wygraną i walczył do ostatnich minut. W dwudziestej piątej minucie bramkę dla gości z dwudziestego piątego metra zdobył Ciskał (0:1). Czarni co prawda wypracowują sobie okazje strzeleckie, jednak żadna z nich nie zostaje zamieniona na bramkę. Jaślanie nie poddają się i w ostatnich minutach pierwszej połowy wyrównują. Bramkę na remis zdobywa Warzocha, który z siódmego metra zdobywa bramkę.

Drugą odsłonę zaczyna mocny strzał Szalonego, jednak goalkeper gości pewnie chwyta piłkę. W pięćdziesiątej ósmej minucie trener Daniło dokonuje zmiany. Grzegorza Munię zmienia Brągiel. W grze następuje kilka dłuższych przerw, spowodowanych kontuzjami zawodników gości. Goście widocznie „grają na czas”. Nieubłaganie zbliża się ostatni gwizdek sędziego. Czarni tworzą coraz mniej akcji. W dziewięćdziesiątej minucie zamieszanie pod bramką gości próbuje wykorzystać najpierw Pokrywka później Szalony, piłka jak zaklęta nie trafia do siatki. Sędzia w związku z przerwami w grze dolicza aż pięć minut. W ostatniej minucie świetną piłkę dostaje Madejczyk, który kapitalnie finalizuje akcję. Spotkanie kończy się zwycięstwem Czarnych 2:1.

Zmiana trenera w Lechii Sędziszów Małopolski

Trener Roman Gruszecki nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Sędziszów Małopolski. Mielecki szkoleniowiec zrezygnował po serii ostatnich niepowodzeń prowadzonego przez niego zespołu. Działacze z Sędziszowa obowiązki pierwszego trenera powierzyli dotychczasowemu kapitanowi drużyny Pawłowi Idzikowi.

Czarni: Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Kosiba – Grzesiak, Warzocha, Madejczyk, Munia (58′ Brągiel) – Złotek (72′ Warchoł), Szalony.

Lechia: Mazurek – Ciskał, Przybek, Godek, K.Branas – Potwora (90′ Drozd), Doroba (77′ Wszołek), Magdoń, Duduś – Ciepiela (46′ Kuter), Filipek (83′ P.Branas).