Piłka nożnaSport

Czarni: Lider pozostaje w Jaśle. Kolejne zwycięstwo Czarnych

Czarni Jasło nadal znajdują się w fotelu lidera IV Ligi Podkarpackiej. Po dzisiejszym zwycięstwie z MKS-em Kańczugą 2:0 Jaślanie jednym „oczkiem” wyprzedzają drugi w tabeli JKS Jarosławiem.

Czarni początek spotkania rozgrywają ostrożnie, oddając momentami inicjatywę przyjezdnym. Goście tworzą groźne akcje, jednak żadna z nich nie zostaje zamieniona na bramkę. W dwudziestej piątej minucie dobrą okazję strzelecką ma Bernacki, który oddaje strzał z 22 metrów – jednak Rak na posterunku. W dwudziestej dziewiątej minucie strzał z dystansu oddaje Złotek – piłka przelatuje obok słupka. W trzydziestej dziewiątej minucie pada pierwsza bramka dla Jaślan, po podaniu Warzochy do Szalonego, który posyła piłkę na długi róg bramki. Prowadzimy 1:0. Kilka minut później sędzia Rak kończy pierwszą połowę spotkania.

Po zmianie stron trener Daniło dokonuje zmiany. Boisko opuszcza Złotek, a w jego miejsce wchodzi Warchoł. W sześćdziesiątej drugiej minucie z boiska schodzi kontuzjowany Grzesiak, w jego miejsce wchodzi Munia. Dwie minuty później dobrą okazję strzelecką wypracowuje sobie Szalony, który wrzuca piłkę w pole karne, jednak pewnie chwyta ją goalkeper MKS-u. W siedemdziesiątej ósmej minucie schodzi Brągiel w jego miejsce wchodzi Dziedzic. W osiemdziesiątej minucie świetnej okazji strzeleckiej nie wykorzystuje Madejczyk, oddaje strzał z 16 metra, jednak piłka mija słupek. W dziewięćdziesiątej minucie bramkę na 2:0 zdobywa Warchoł, który z najbliższej odległości posyła piłkę do bramki gości. Spotkanie kończy się zwycięstwem Czarnych 2:0.

Zawody poprowadziła trójka sędziowska z Lubaczowa w składzie Rak, Michalec i Dubiel. Spotkanie obejrzało około 500 widzów.

Czarni Jasło: Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Kosiba – Grzesiak (61′ Munia), Warzocha, Madejczyk, Brągiel (78′ Dziedzic) – Złotek (46′ Warchoł), Szalony (81′ Majewski).

MKS Kańczuga: Rak – Podsolak, Lech, Kiszka, Sochacki, Cieleń, Litun, Kumah-Doe, Krzeptoń (71′ Bochnak), Voytkiv, Klymych.