Trampkarze Czarnych zwycięzcami I Memoriału im. Jana Macko

W dniu 07.06.bm. na stadionie LKS Przełom Besko odbył się turniej piłkarski młodzików, rocznik 1994 poświęcony pamięci Jana Macko, który w latach 1971-2000 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Besku oraz przez ponad 25 lat prowadził drużyny młodzieżowe i seniorskie LKS Besko, LKS Pomowiec i Przełom Besko.

Patron memoriału zmarł 8 grudnia 2008 roku, w wieku 67 lat po ciężkiej chorobie. Został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Sanoku.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Stal Sanok, Czarni Jasło, Cosmos Nowotaniec oraz Przełom Besko.

W pierwszym meczu półfinałowym, Czarni Jasło pokonali Stal Sanok 5:0 (3:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli: Karol Madejczyk 4′, 40′, Damian Kulig 20′, 53′, oraz Mirosław Grabacik 59′.

Z kolei w drugim meczu półfinałowym Przełom Besko uległ Cosmosowi Nowotaniec 2:3 (2:1).  Bramki dla drużyny z Beska zdobył Kamil Kielar 3′, 44′. W drużynie zwycięzców, klasycznym hat-trickiem popisał się Mateusz Królicki 36′, 48′, 54′.

W meczu o 3 miejsce niezwykłą skutecznością popisali się zawodnicy Przełomu Besko, którzy wygrali ze Stalą Sanok 7:1. Kamil Kielar, okazał się najskuteczniejszym piłkarzem, strzelając trzy bramki 9′, 38′, 44′. Bo dwa trafienia dorzucili Mateusz Zajączkowski 5′, 10′ oraz Dominik Libowicz 20′, 30′. Honorowe trafienie dla Stali zaliczył Adam Pisaniak 40′.

Finał nie był już tak obfity w bramki. Czarni Jasło pokonali Cosmos Nowotaniec 2:0. Zawodnicy Czarnych Jasło w przeciągu 3 minut rozstrzygnęli losy spotkania. Bramki w 34 i 37 minucie meczu zdobyli kolejno Kacper Pacławski oraz Damian Kulig.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mateusz Ligara z Czarnych Jasło. Koronę króla strzelców zdobył Kamil Kielar z Przełomu Besko, autor 5 trafień. Zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami.

Ponadto wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, które wręczyli goście Memoriału: Leszek Ciepły – radny sejmiku wojewódzkiego, Mariusz Bałaban – wójt Gminy Besko oraz Adam Białas – prezes LKS Przełom Besko.

Wszyscy uczestnicy Memoriału w przerwach mogli zjeść gorący swojski bigos i kiełbaski z rożna, o co zadbali gospodarze, którzy automatycznie zaprosili wszystkich uczestników na przyszłoroczny II Memoriał im. Jana Macko.

Pomysłodawcami Memoriału byli Adam Białas i Leszek Ciepły. Piłkarze z drużyny Jana Macko z lat 1977-1979, przy współpracy i pomocy finansowej Wójta Gminy Besko oraz Starostwa Powiatowego w Sanoku.