Login
Hasło

Aby dzieci były bezpieczne na drodze

„LOTOS Bezpieczna Droga do Szkoły” tak brzmi hasło akcji, dzięki której każdy pierwszoklasista z powiatu jasielskiego otrzyma „zestaw bezpieczeństwa”. Inauguracja programu, którego jednym z partnerów jest Policja, połączona była z posiedzeniem Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przedsięwzięcie zorganizował Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Aby dzieci były bezpieczne na drodze (fot. KPP Jasło)

Wczoraj w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle spotkali się członkowie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której zadaniem jest koordynowanie i określanie kierunków działań administracji publicznej w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa podkarpackiego. Posiedzenie Rady obyło się z inicjatywy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego – organizatora programu „LOTOS Bezpieczna Droga do Szkoły” – przy udziale partnerów akcji.

Spotkanie rozpoczął pomysłodawca i organizator całego przedsięwzięcia prezes JKMiRD Józef Biernacki. Przedstawił szczegółowy plan realizacji programu i poinformował, że już tradycyjnie wszystkie dzieci klas pierwszych z terenu powiatu jasielskiego otrzymają tzw. „zestaw bezpieczeństwa”. W jego skład wchodzą materiały edukacyjne na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz odblaskowa maskotka.

W ramach programu do szkół przekazane zostaną również materiały dydaktyczne dla nauczycieli, które z pewnością będą pomocne w uczeniu dzieci jak unikać niebezpieczeństw na drodze i jak samemu je nie stwarzać. Uczniowie będą mogli również uczestniczyć w konkursie rysunkowym. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Tematem prac jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W czasie swojego wystąpienia prezes Józef Biernacki z dumą poinformował uczestników spotkania, że starania Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego na rzecz organizacji finału krajowego XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych przyniosły pożądany efekt – w czerwcu 2013 r. finał odbędzie się w Jaśle na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

W drugiej części spotkania odbyło się posiedzenie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W czasie posiedzenia przedstawiono informacje na temat podejmowanych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie oraz Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Dokonano oceny wspólnych działań instytucji i organizacji pozarządowych w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Omówiono również kwestię funkcjonowania mobilnych miasteczek ruchu drogowego, sieci miasteczek stacjonarnych oraz pomysł utworzenia w Rzeszowie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

W inauguracji programu oraz w posiedzeniu Rady oprócz jej członków wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji, partnerów akcji. Policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz, zastępca komendanta mł. insp. Henryk Kmiecik oraz Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Ryszard Kornaga. Do udziału w akcji oraz noszenia odblasków zachęcał również ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie podinsp. Paweł Krasnopolski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle podinsp. Andrzej Przebięda oraz asp. sztab. Kazimierz Barański z KPP w Brzozowie.

KPP Jasło

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Zmiany na fotelach wójtów w gminach naszego powiatu 22 października, 08:57 Spore zmiany zaszły w gminach naszego powiatu. Po pierwszej turze wyborów...
Pabian prowadzi z Czerneckim w walce o fotel Burmistrza 22 października, 01:28 Ryszard Pabian prowadzi z Andrzejem Czerneckim w walce o fotel Burmistrza...
Szpital bez Miasta? 18 października, 20:10 Początkiem października Szpital Specjalistyczny w Jaśle poszerzył swoją ofertę o nowy Oddział Diabetologii, a w...
KWW Jaślanie - niech żyje Jasło! 18 października, 20:00 Program wyborczy KWW „Jaślanie” opiera się na poczuciu wspólnoty z marzeniami...

Wasze komentarze ()

CHORE PAŃSTWO !!! CHORE PAŃSTWO !!! 26-09-2012 23:52 IP: 46.*.*.*

Czy w tym CHORYM KRAJU jest ktoś kto przejmuje się tym, że dzieci nie maja na podręczniki, chodzą do szkoły niedożywione, nie maja środków aby wyjechać na wakacyjny wypoczynek, czy wycieczkę klasową - czy zamiast tego najważniejsza stała się maskotka odblaskowa i bycie widocznym na drodze....???

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny