Login
Hasło

X Konferencja Ekologiczna w Jaśle

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS oraz Partner Główny – Grupa LOTOS S.A. po raz dziesiąty zapraszają do udziału w Konferencji Ekologicznej pn. „POWIETRZE – rodzaje i skutki zanieczyszczeń oraz sposoby jego ochrony”. Konferencja odbędzie się w dniu 24 października 2018 r. w godz. 9.00 – 14.00 w budynku MDK w Jaśle. Honorowym patronatem wydarzenie objął Starosta Jasielski – Adam Pawluś.

X Konferencja Ekologiczna w Jaśle
X Konferencja Ekologiczna w Jaśle

W tym roku pochylimy się nad problemem zanieczyszczenia powietrza, które jesteśmy zobowiązani chronić jako dobro wspólne. Podczas wykładów omówione zostaną kwestie stanu powietrza w województwie podkarpackim i w Jaśle, problem niskiej emisji oraz jej skutki dla zdrowia. Wyjątkowo potraktujemy temat roślin pomagających w walce z zanieczyszczeniem powietrza – począwszy od nasadzeń w miastach, poprzez rośliny w przydomowych ogródkach, na balkonach i wewnątrz mieszkań. Specjalnie na tę okazję przy budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle stanie Mobilne Laboratorium POLoNEs z Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w Krakowie – jeżdżąca pracownia wyposażona między innymi w sprzęt służący prezentacji przyczyn niskiej emisji, sposobów jej ograniczania i likwidowania. Na zakończenie spotkania udamy się do Stacji Monitoringu Jakości Powietrza przy ul. Sikorskiego w Jaśle, gdzie pracownicy WIOŚ w Rzeszowie – Delegatura w Jaśle opowiedzą o zasadach jej działania.

Konferencję kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych, w szczególności do nauczycieli i uczniów starszych klas szkół podstawowych, klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Zgłoszenia do udziału prosimy dokonywać telefonicznie pod nr 13 446 59 25 (najpóźniej w dniu Konferencji prosimy o dostarczenie formularza pobranego ze strony www.mdkjaslo.pl – aktualności – X Konferencja Ekologiczna) – do dnia 18.10. – liczba miejsc ograniczona!

Wykłady wygłoszą:

dr inż. arch. kraj. Marta Pisarek – Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Katedra Agroekologii „Rośliny „antysmogowe” pomagające w walce z zanieczyszczeniem powietrza”
dr inż. Anita Zapałowska – Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Katedra Bioenergetyki i Analizy Żywności „Problem emisji substancji niebezpiecznych podczas spalania odpadów – dioksyny i furany”.
mgr inż. Jolanta Nawrot, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie – Delegatura w Jaśle „Jakość powietrza w województwie podkarpackim i w Jaśle”
lekarz Robert Snoch, specjalista pediatra i alergolog „Najczęstsze choroby alergiczne u dzieci i młodzieży – rozpoznawanie, leczenie i profilaktyka”.
Udział w konferencji – bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

MDK w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie Consensus

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Sylwester w domu? Poznaj 4 atrakcje, które zapewnią jeszcze lepszą zabawę 16 listopada, 16:43 Organizujesz imprezę sylwestrową we własnym domu? Zapraszasz znajomych, którzy liczą na...
Aleksandra Tocka na żywo w „The Voice Of Poland”! 15 listopada, 21:57 Już w najbliższą sobotę, 17 listopada, jaślanka Aleksandra Tocka wystąpi w...
Nietrzeźwa spowodowała kolizję! 15 listopada, 21:55 Jasielscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-letniej mieszkance powiatu dębickiego. Kobieta jadąc...
Jakie soczewki kontaktowe wybrać? Poznaj najlepsze rozwiązania! 15 listopada, 09:36 Soczewki kontaktowe to popularna metoda korekcji wzroku, alternatywna dla okularów. W porównaniu...

Wasze komentarze ()

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny