Login
Hasło

Wakacyjny zwierzyniec

Pancernik Aleksander, zebra Zanzibar, biedronka Amelka, Alora – psia terapeutka oraz wiele innych sympatycznych zwierzaków towarzyszyło nam w wakacyjnym Literackim ZOO.

Wakacyjny zwierzyniec
Wakacyjny zwierzyniec

Podczas wspólnych spotkań poznaliśmy historie, które posłużyły nam nie tylko do dobrej zabawy, ale także do zastanowienia się jakie wartości są ważne w życiu oraz które mają największy wpływ na nasze postępowanie i decyzje.
Poznaliśmy zdumiewające ciekawostki, zabawne przykłady i kolorowe ilustracje ze świata zwierząt. Spotkaniom towarzyszyło głośne czytanie ciekawej i wartościowej literatury m.in.: Larsa Klintinga – Kastor piecze, Felici Law – Pancernik Aleksander, Ruth Galloway – Rekin Śmieszek, Asy Lind – Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odkryliśmy fascynujące sekrety przyrody i tajemnice zwierząt. Nie zabrakło też kreatywnej zabawy, barwnych anegdot i sporej dawki humoru. Zainspirowani literaturą ze świata zwierząt, zastanawialiśmy się czy trudno jest podejmować wyzwania i czy warto czasem zaryzykować i zmienić coś w swoim życiu? Stworzyliśmy drewniane ZOO i wzięliśmy udział w zabawie pięciu zwierząt. Z sympatycznym Kastorem „upiekliśmy” dla swoich pupili plastelinowe smakołyki, a ze słonikiem Pomelo zawędrowaliśmy do Wakacyjnej Akademii Tropicieli.

Wiele kreatywnych i interesujących zajęć dla dzieci odbyło się w Filii nr 1. Spotkania upłynęły w miłej i twórczej atmosferze, podczas których zastanawialiśmy się czy wierność, zgoda i szacunek są ważne także w świecie zwierząt? Wyczarowaliśmy balonowy zwierzyniec, wykorzystując własne odciski palców stworzyliśmy afrykańskie zwierzęta, a z masy solnej – zwierzostwory.

To były super zajęcia! – stwierdziła Lenka, najmłodsza uczestniczka spotkań.

W Filii nr 2 wspólnie z literackimi postaciami zwierząt dzieci przemierzały łąki, lasy, sawannę, wyspy i morskie głębiny. Poznały zwyczaje dzikich zwierząt, niesamowite fakty z życia ptaków, zadziwiający świat owadów, zachwycały się egzotycznymi zwierzętami. Dowiedziały się, które zwierzęta żyją w stadach, a które są samotnikami oraz czym jest przyjaźń w świecie zwierząt. W czasie zajęć powstały: wielobarwne motyle, uśmiechnięte ośmiorniczki, talerzykowe lwy i biedronki, żółwie z kółeczek oraz ogromne drzewo z kopertowymi sowami.

W Filii nr 3 podróżując w głąb siebie poznawaliśmy wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Historia pancernika Aleksandra, uświadomiła nam że, nie warto chować głowy w piasek, gdy wokół dzieje się tyle ciekawych rzeczy. Tak jak kotom, które zawsze spadają na cztery łapy, w życiu potrzebny jest także łut szczęścia. Bawiąc się aplikacjami tabletowymi stworzyliśmy niepowtarzalne i nowatorskie komiksy o zwierzętach. Ostatnie spotkanie było najbardziej emocjonujące, ponieważ wybieraliśmy najciekawsze selfie ze swoim pupilem lub zwierzątkiem spotkanym podczas wakacji. Wszystkie zdjęcia były pomysłowe i miały swój urok. Na pamiątkę naszych letnich spotkań powstała wystawka prezentująca uczestników oraz ich prace plastyczne.

W spotkaniach łącznie wzięło udział około 350 osób.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach, które odbędą się w Bibliotece w roku szkolnym 2017/18. Szczegóły wkrótce!

MBP w Jaśle

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Sportowy prezent pod choinkę – propozycje marki Outhorn 15 grudnia, 16:07 Święta tuż-tuż, więc to ostatni dzwonek, by wybrać gwiazdkowe prezenty dla...
Pocałuj i jedź przy "Czwórce" 6 grudnia, 20:17 Przy Szkole Podstawowej n 4 w Jaśle powstaje parking typu „kiss&ride” (pocałuj i jedź). Takie...
Muzyczny świat Leonarda Cohena 5 grudnia, 15:54 Piosenki Leonarda Cohena przeplatane opowieściami o artyście wypełniły koncert "Cohen w teatrze", który odbył się...
Policjantka z Jasła pomogła poszkodowanemu w wypadku w Krośnie! 5 grudnia, 15:52 Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, do którego...

Wasze komentarze ()

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny