Login
Hasło

Skansen w Trzcinicy bublem roku?

Powiem szczerze nie zdziwiła mnie ta wiadomość, tak jak i ta w jakich skandalicznych warunkach podróżują pasażerowie kolei na trasie Jasło – Zagórz.

Paradoksalnie sprawy te mają wspólny mianownik, czyli właściciel, czy inwestor. Właścicielem Skansenu jest samorząd terytorialny, kolei państwo. Czyli zarządzają wszystkim urzędnicy. Ich punkt widzenia jest inny niż prywatnego właściciela. Bo gdyby kolej była naprawdę sprywatyzowana to albo miałaby atrakcyjne warunki przewozu, czyli cenę, czas przejazdu, czy wreszcie komfort podróży. Prywatny właściciel nie wyciągał by pieniędzy od podatnika, tylko dbał by o to, żeby mieć pasażerów. W przeciwnym razie przewoził by powietrze w brudnych składach jak to ma miejsce obecnie. Przez co naraził by się na straty.

Tak samo gdyby skansen zrobiony był z myślą o potencjalnych turystach, którzy mogli by przynieś dochód jego właścicielowi, to nie byłby bublem. Nawet gdyby nim był to byłoby to ryzyko właściciela, nie podatników.

Żyjemy w państwie gdzie coraz mniej od nas zależy, oddajemy coraz więcej decyzji i pieniędzy urzędnikom. Czy ktoś przerwie ten krąg niemocy i niewierzenia w własne siły?

Grzegorz Kita
Jaslonet.pl

- – -
Czytaj więcej:
- Skansen Archeologiczny w Trzcinicy paskudztwem roku 2009? - 27-02-2010 15:55

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się

Wasze komentarze ()

dorć dorć 31-10-2012 08:21 IP: 46.*.*.*

ohohoho

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny