Login
Hasło
reklama - zareklamuj się

Informacje z działu: ‘Felietony’

Otwarcie Strefy M2 w MBP w Jaśle (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z wolontariuszami jasielskiej Strefy Innowacji zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat na otwarcie Strefy M2 przygotowanej z myślą o nastolatkach. Czekamy na Was 6 listopada br. o godz. 17:00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki… »

Wspomnienie grudnia ‘81 kapitana żeglugi wielkiej Jacka Soboty z Jasła

Urodziłem się w Jaśle, po studiach “pochłonęło” mnie morze, pomimo tego nadal czuję się związany z tym miastem. Tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego opuszczałem polskie wody terytorialne, statek którym wtedy dowodziłem był ostatnią jednostką, która tego dokonała. Przesyłam Wam wspomnienia jak to od strony morza odbierałem… »

Felieton: Sprinterzy polityczni na start

Po czym poznać wybory samorządowe w Jaśle? Po plakatach z wyretuszowanymi twarzami polityków, które mają mało wspólnego z facjatami ich właścicieli. Mam wrażanie, że aktywność niektórych komitetów jasielskich przypomina wywiady z Krzysztofem Ibiszem, sztuczność wizerunku i miałkość treści. Prócz aktywności w Internecie i w jasielskiej kablówce… »

Felieton: Jam session, czyli o radnych miejskich inaczej

Jest ich w radzie dwudziestu jeden. Niektórzy są tak aktywni na sesjach, że często goszczą w mediach, inni stronią od sławy. Poniżej postanowiliśmy przedstawić sylwetki naszych radnych, ale w takiej formie, w jakiej widzą ich inni radni oraz media. Andrzej Dybaś – przewodniczący rady… »

PiS i ochrona życia – okiem katola

Na wstępie chcę podkreślić, iż nie jest moją intencją uzasadnianie słuszności obrony pewnych wartości i norm, które są  zbieżne z nauczaniem Kościoła Katolickiego – także mojego Kościoła. Takie poglądy dla wielu osób zapewne są przyczynkiem do nazywania takich jak ja zacofanym katolem. I niech tak… »

Bubel zwany pożądaniem… czyli głos polemiki…

Czytając tekst autorstwa pana Grzegorza Kity “Skansen w Trzcinicy bublem roku” (czytaj), przyszło mi na myśl nieco odmienne spojrzenie na oba przedstawione przez autora problemy. Rokrocznie portal architektoniczny „Bryła – architektura, projekty wieżowce” organizuje konkurs na „bryłę” i „makabryłę” roku. Celem konkursu jest przedstawienie różnych rozwiązań… »

Skansen w Trzcinicy bublem roku?

Powiem szczerze nie zdziwiła mnie ta wiadomość, tak jak i ta w jakich skandalicznych warunkach podróżują pasażerowie kolei na trasie Jasło – Zagórz. Paradoksalnie sprawy te mają wspólny mianownik, czyli właściciel, czy inwestor. Właścicielem Skansenu jest samorząd terytorialny, kolei państwo. Czyli zarządzają wszystkim urzędnicy. Ich punkt… »

To oni wywalczyli wolność

Z okazji wystawy o księżach, którzy walczyli z reżimem komunistycznym należy się przynajmniej chwilkę zatrzymać i zadumać nad duchownymi, którzy działali w systemie komunistycznym. Ostatnio o duchowieństwie w tamtym okresie bardzo dużo się mówi w kontekście lustracji. Chociaż autor książki, która zapoczątkowała ten temat, ksiądz… »

Sprawa zabójstwa Bronisławy Racławskiej i nasz wymiar sprawiedliwości

Sprawa zabójstwa Bronisławy Racławskiej szczegółowo opisana w mediach powinna dać do myślenia jak działa nasz wymiar sprawiedliwości. Sprawne działanie policji, prokuratury i sądów są podstawą i miernikiem jakości państwa. Sytuacja, gdy bezbronny człowiek staje w oko w oko uzbrojonymi i chcącymi pozbawić go własności i… »

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny