Login
Hasło

Zielony rynek na nowo

Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie na przebudowę zielonego rynku w Jaśle. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania to 920.319,00 zł. Głównym założeniem projektowym jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i ludzi, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Prace przy modernizacji mają rozpocząć się pod koniec września tego roku, a zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Zielony rynek na nowo

Według nowego zagospodarowania zielonego rynku ma powstać: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze. – Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Myślę, że wszyscy producenci, którzy będą chcieli w Jaśle sprzedawać swoje produkty, będą mogli to uczynić w warunkach naprawdę dobrych. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić sobie zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła.

Zielony rynek na nowo

Stoiska zaprojektowane są w taki sposób, aby plac stał się bardziej przestrzenny, czytelny i uporządkowany, a to będzie ułatwiać kupującym dostęp do oferowanych towarów. Ławy tworzą przymknięte bardziej bezpieczne enklawy dla sprzedających oddzielając ich od ciągów komunikacyjnych dla kupujących. W związku ze znaczną poprawą handlu przy zapewnieniu możliwości parkowania samochodów dla klientów zaproponowano lokalizacje bezpośrednio na płycie placu zespołu parkingów od strony północnej i zachodniej.

Zielony rynek na nowo

Wniosek pn. ,,Przebudowa placu targowego- Zielonego Rynku w Jaśle” złożony został w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania 920.319,00 zł.

UMJ

Ocena artykułu:
* * *     2 głosy. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Pan od angielskiego – spotkanie z Pawłem Beręsewiczem 26 września, 10:41 Czy cylinder magika to zaczarowane przejście na Plac Zjawień w Zylirii?...
Czarni bez awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski 22 września, 08:40 Czarni zakończyli swoją przygodę w Pucharze Polski (okręg Krosno). Pogromcą jasielskich...
Nawet osoba nieubezpieczona bezpłatnie skorzysta z porady lekarza rodzinnego 22 września, 08:44 Bezpłatne świadczenia w podstawowej opiece zdrowotnej dla każdego – to jedno...
We wtorek głośna próba syren alarmowych 26 września, 10:42 27 września(wtorek) międzygodziną 13.00 a 13.15 na terenie Miasta Jasła zostanie...

Wasze komentarze ()

kam kam 11-06-2012 14:40 IP: 89.*.*.*

O jak fajnie! Nareszcie konkrety i to w jakim temacie!
Gratuluję i czekam na efekty!

:)

Anonim 11-06-2012 15:07 IP: 46.*.*.*

a gdzie teraz samochody handlarzy będą parkować??

Janek Janek 11-06-2012 15:12 IP: 188.*.*.*

W bieździedzy przy parku miejskim!

osobnicok osobnicok 11-06-2012 17:42 IP: 79.*.*.*

jo proponuje w łosobnicy kole Żejski

LIZODROPULOS LIZODROPULOS 12-06-2012 01:06 IP: 178.*.*.*

Piękno nie zawsze oznacza gospodarność.Bywa,że jest ukrytą płachtą własnej próżności!!!!

jasiu jasiu 12-06-2012 12:49 IP: 83.*.*.*

A pisiu będzie gdzieś można zrobić?

do Anonim do Anonim 12-06-2012 14:31 IP: 77.*.*.*

Na parkingu starostwa.

CHORE PAŃSTWO !!! CHORE PAŃSTWO !!! 12-06-2012 14:42 IP: 46.*.*.*

To w konsekwencji - będzie więcej stoisk dla sprzedających, czy mniej , {przy zachowaniu obecnego metrażu przypadającego na 1 sprzedającego} a jeśli mniej , to czy takie działania można podciągać pod rozwój gospodarczy regionu....???

jaś jaś 13-06-2012 09:53 IP: 94.*.*.*

powinni to targoisko przenieść do Gorajowic pod las,w mieście jest dość sklepów które dają prace,płacą podatki i mają legalny towar...

targowica targowica 13-06-2012 15:12 IP: 83.*.*.*

do Jaś ty musisz się wyprowadzić koniecznie pod las tam już paru mieszka twojego pokroju,a zaczynali swój biznes od targowicy

Jolanta Jolanta 15-06-2012 21:42 IP: 89.*.*.*

Ja pamiętam,że do Jasła na targi przyjeżdżali również sprzedawcy z innych rejonów kraju.Przyjeżdżali z Sandomierza,Tarnobrzegu min. z jabłkami.Przyjeżdżali z owocami i warzywami.Wtedy była prawdziwa targowica.Ceny konkurencyjne.A teraz?Miejscowi handlarze opanowali cały plac i jak przyjedzie ktoś inny to zaraz go wyrzucają.Może by tak przy przebudowie placu pamiętać również o tych,którzy chcieli by przyjechać ze swoim towarem?

pomidor pomidor 18-06-2012 21:12 IP: 82.*.*.*

kasy fiskalne im założyc i skończy sie mafia na targowisku, a wtedy babcia, co ma parę grządek sprzeda parę rzodkiewek i coś zarobi na chleb.

bhp bhp 20-06-2012 17:01 IP: 89.*.*.*

fajna sprawa,tylko dlaczego nie porządkuje się również dziadostwa obok cmentarza gdzie każdy jak chce tak ustawia blaszaki,foliowe zadaszenia.Tam rzeczywiście jest księżycowy widok,który często spotyka się w krajach azjatyckich.

pomidor pomidor 23-06-2012 22:48 IP: 82.*.*.*

Panie burmistrzu a może pan da mi kasę na zrobienie parkingu przed moim sklepem żeby klienci mogli sobie zrobić spokojnie zakupy a nie martwić się czy straż miejska da mu mandat bo przekroczył czas na parkowanie?Ja zatrudniam paru pracowników , płacę podatki które trafiają do miejskiej kasy,płacę za śmieci najwyższą stawkę która trafia do kasy miasta a pan będzie im budował targowisko za które zapłacę ja i wielu uczciwych sklepikarzy z Jasła .Taki(Trzmiel)czy(serwatka)czy(siwa babka)dorabiają się bez podatka.
sześć miesięcy handlu w lecie,6miesiecy na L4 w zimie żyć nie umierać wszystko z moich podatków i składek na zus
a może pan pozwoli im handlować na czas remontu na płycie głównego rynku?
Niech pan popatrzy jakimi jeżdzą samochodami,jakie mają domy a póżniej niech pan im remontuje targowisko za moje ciężko wypracowane legalnie pieniążki
bazar 3km.od miasta won chyba że dostanę paragon za 1kg.jabłek
i niech śmieci po sobie zabierają do swoich domów,bo wstyd mi za nich co po sobie zostawiają a ludzie z innych miast przyjeżdzają na Stary Cmentarz i potykają się o syf pozostawiony po niby handlarzach>

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka