Login
Hasło

Ukwiecone rond(k)o

Kolejnym elementem pejzażu naszego miasta, który zyskał w ostatnim czasie nowy, piękniejszy wygląd, jest rondo u zbiegu ulic Kasprowicza i Floriańskiej. Posadzono na nim krzewy i kwiaty oraz założono nowy trawnik.

Kierowcy, którzy wjeżdżali od tej strony do Jasła, do niedawna widzieli porośnięte chwastami rondo. Władze Jasła uznały, że to miejsce to dla wjeżdżających wizytówka naszego miasta i jako taka powinna estetyką przyciągać przyjezdnych a nie odstraszać. Postanowiono uporządkować tam zieleń i posadzić efektowne kwiaty i krzewy.
 
Wygląd ronda uległ całkowitej zmianie; na obrzeżach założono trawnik, co nie tylko ma wymiar estetyczny, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo w sytuacji, gdy samochód najedzie na krawędź ronda. Wbudowano gazony, w których posadzono begonie, środek wysypano tłuczniem i nasadzono miniaturowe odmiany świerków, jałowców i berberysów.

UMJ

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Plan przygotowań pierwszego zespołu Czarnych Jasło do nowego sezonu 2017/2018 28 czerwca, 09:15 Pierwszy trening zawodników drużyny seniorów Czarnych Jasło przygotowujący do nowego sezonu...
Policjanci rozpoczynają działania pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2017” 28 czerwca, 09:12 Trwają wakacje. Dla dzieci i młodzieży to czas wypoczynku oraz letnich...
Dni Jasła 2017: Sobotnie szaleństwo na koncercie Michała Szpaka 26 czerwca, 21:05 Kilka tysięcy osób ściągnęło na sobotni koncert Michała Szpaka podczas tegorocznych...
Michał Szpak wraca do Jasła ze swoim show 23 czerwca, 15:30 Tegoroczne Dni Jasła już w najbliższy weekend 24-25 czerwca. Sobotnią gwiazdą...

Wasze komentarze ()

. . 19-07-2010 18:50 IP: 83.*.*.*

Oto dorobek dobiegającego szczęśliwie kresu Planu 4-letniego ! Rondko, fontanna, trąbka pompka i organy:upset:

Ronin Ronin 19-07-2010 19:24 IP: 80.*.*.*

hahaha - co za sensacja

Osa Osa 19-07-2010 19:33 IP: 94.*.*.*

To rondo jest w ogóle nie potrzebne. Powinno być nieco dalej, czyli w miejscu obecnego skrzyżowania, gdzie doszło już niestety do kliku śmiertelnych wypadków. Wystarczyło tylko wcześniej pomyśleć, miejsca było aż nadto...

obserwator obserwator 19-07-2010 19:38 IP: 78.*.*.*

Wystarczy chcieć !!

Leamas Leamas 19-07-2010 20:41 IP: 82.*.*.*

ta - pewnie kosztowało to z 15 000 ale co tam - trzeba sobie robić kampanię za nieswoje pieniążki. Mi się nie podoba. Za to bardzo fajnie wygląda to rondkoobok biedronki (z winoroślami)

nkko nkko 19-07-2010 21:12 IP: 83.*.*.*

to rondo jest beznadziejne, skąd taki pomysł, acha pani joanna P. architekt zieleni miasta po biologii. Teraz kumam.

OB OB 19-07-2010 22:02 IP: 94.*.*.*

Śliczny rondelek, wygląda jak torcik. Drodzy jaślanie to nie z myślą o Was taki wystrój to dla jednego pana z Sobniowa aby mu się miło skręcało:D A może jest tak przystrojone bo niedługo będzie miało nazwę jakiegoś męczennika.

sdc sdc 19-07-2010 22:05 IP: 77.*.*.*

Czyżby niektórzy zapomnieli, że to rondo powstało za poprzedniej ekipy rządzącej Jasłem. A teraz to dobrze kpic???

jack jack 20-07-2010 15:15 IP: 83.*.*.*

A może tak ktoś wziąłby się za wymalowanie linii na drodze na ul. 3-go Maja. Te pozostałości to dopiero estetycznie wyglądają

kierowca kierowca 20-07-2010 17:04 IP: 109.*.*.*

rondo jest ok :)!.

banan banan 20-07-2010 17:33 IP: 109.*.*.*

Jasło jest coraz bardziej ładniejsze. :)
Rondo spoko.

anna anna 21-07-2010 07:21 IP: 109.*.*.*

Jest jeszcze dużo takich miejsc w naszym Jaselku które wymagają kosmetyki może ktoś wreszcie się tym zajmie bo pierwsze wrazenie przybyszów do naszego Jaselka zaczyna się od wjazdu do miasta.Pozdrawiam serdecznie...

prorok prorok 21-07-2010 10:59 IP: 83.*.*.*

rondo jest i było potrzebne już nie pamiętacie godzinnego stania na przejeździe kolejowym na Floriańskiej ??Rondo działa jak nalezy oraz dobrze że po 4 latach znikneła z niego dwumetrowa trawa .Dało się? Ale spoko nowe władze pokarzą jak rządzi się miastem w XXI wieku .W listopadzie POŻEGNANIE Z MARIĄ churra

BB BB 21-07-2010 21:07 IP: 79.*.*.*

Lepsze ukwiecone rondko niż porośnięte zielskiem. Ale intencje są jasne. IDĄ WYBORY!!!

obserwator obserwator 21-07-2010 21:17 IP: 95.*.*.*

srutu tutu majtki z drutu to rondo zostało uporządkowane tylko dla tego bo jechał tamtędy rajd Solidarności i pasowało posprzątać na tym kółku .Na tym rondzie były chaszcze tak wysokie że nie było widać samochodu osobowego .

kierowca kierowca 22-07-2010 12:36 IP: 82.*.*.*

co wy ludzie macie do rond?? może najpierw nauczcie sie po nich jeździć i zacznijcie ruszać na zielonym świetle na skrzyżowaniu i świat stanie się piekniejszy :)

goral; goral; 22-07-2010 23:34 IP: 80.*.*.*

Najwyzszy k*** czas:)

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka