Login
Hasło

Doceniło ich wojsko. Zobacz listę odznaczonych

Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień z okazji odbywających się niedawno Święta Wojska Polskiego, rocznicy wybuchy II wojny światowej oraz Dnia Kombatanta oraz zbliżającego się Dnia Sybiraka wyróżnił medalami i odznaczeniami wyróżniających się działaczy społecznych.

kliknij aby powiększyć

Decyzją zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju:

Medalem „65-lecia Ligi Obrony Kraju” uhonorowany został por rez. Jerzy Zagórski

Złotym medalami „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” uhonorowani zostali – druh Jacek Smolik i Kazimierz Pietraszek.

Srebrny medal „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” otrzymali – prezes JKMIRD Józef Biernacki, Andrzej Cholewiak, lekarz Artur Sadzikowski, komendant KPP w Jaśle Robert Woźnik

Brązowym medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” uhonorowani zostali – Robert Kijak i Witold Inglot

Decyzją Zarządu Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych:

„Honorową odznakę – 70-lecia września” za zasługi otrzymali – mjr rez. Marian Zawiliński, por w/s Jan Klimkiewicz, sierż. rez. Jacek Smolik.

Odznaką za zasługi uhonorowany został komendant straży miejskiej Leon Matysik.

Uchwałą Zarządu Okregowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie:

„Honorowy Krzyż” za zasługi otrzymali – mjr rez. Władysław Kuźma i kpt. rez. Jerzy Brokowski.

Decyzją Zarządu Głównego Sybiraków w sprawie nadania

„Honorowej Odznaki Sybiraka”  uhonorowany został – por. w/s Jan Klimkiewicz.

Za wybitne zasługi w popularyzowaniu tradycji Wojska Polskiego oraz aktywny udział w działalności związkowej – Zarząd Główny Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego wyróżnił

„Honorową Odznaką LWP” – Ryszarda Karmelitę.

Dodatkowo, kapituła statuetki „Orły 2006” nadawanych przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Medycznego w Jaśle uhonorowała Jerzego Brokowskiego.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

- – -

Ocena artykułu:
          0 głosów. Dziękujemy za głos.
reklama - zareklamuj się
Warto przeczytać (najnowsze informacje)najczęściej czytane | najczęściej komentowane
Ruszył przetarg na nowy odcinek drogi nr 992 w Jaśle 18 września, 09:12 Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich uruchomił przetarg na budowę nowego odcinka drogi...
Jak zorganizować udany event muzyczny? 18 września, 08:11 Samodzielne organizowanie eventu wiąże się z koniecznością zaplanowania wielu z pozoru niezwiązanych ze...
Czym wyróżnia się oferta bukmachera LVbet na polskim rynku zakładów wzajemnych? 17 września, 08:10 Jednym z najmłodszych, jeśli liczyć po dacie uzyskania licencji Ministerstwa Finansów...
Ponowne kłopoty ze śmieciami w naszym regionie 14 września, 09:35 Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem...

Wasze komentarze ()

Znajomy Znajomy 4-09-2010 18:26 IP: 109.*.*.*

[b](komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)[/b]

Dyzio Dyzio 4-09-2010 18:53 IP: 79.*.*.*

Ja cię pierdyle!Ale jaja!

Krzysiek Krzysiek 4-09-2010 19:43 IP: 79.*.*.*

A gdzie oficerowie SB ze straży miejskiej??Bo Leon to nie to!!!

Krysia Krysia 4-09-2010 19:49 IP: 83.*.*.*

Dobrze że medale dostali Jacek Smolik i Józef Biernacki faworyci Marii Kurowskiej którzy w czasie stanu wojennego działali ...tylko gdzie i dla kogo??!!!Dzisiaj to nie ważne jeżeli Urban działał w Czrnej Jedynce , jako kto???To już nic nie dziwi!!!

ja ja 4-09-2010 19:51 IP: 217.*.*.*

no pewnie Biernacki to wszędzie d..ę wsadzi. Gdzie go nie było już. wielki działacz - kombinator.

remix remix 5-09-2010 08:54 IP: 80.*.*.*

Jeżeli odznaczonym przedstawicielem Ludowego Wojska Polskiego jest Karmelita, to ja rozumiem dlaczego nie ma już Ludowego Wojska Polskiego!

SOLARIUM SOLARIUM 5-09-2010 10:20 IP: 217.*.*.*

a z pisu nie bło nikog co remix...sie

stary stary 5-09-2010 11:23 IP: 109.*.*.*

zasłużeni umierają w samotności z braku lekarstw i jedzenia,bo państwo Polskie ma ich w d...e.

obserwator obserwator 5-09-2010 18:04 IP: 78.*.*.*

Z Leonem to chyba pomyłka !!! Komuś oczy piz... zarosły i nie widzi. Cofnijcie to !!! Parodia do potęgi !!!

stary stary 5-09-2010 19:08 IP: 109.*.*.*

WSTYD!!!

obserwator obserwator 5-09-2010 19:20 IP: 83.*.*.*

A od kiedy Leon jest komendantem?! Czy wystarczy być powiązanym rodzinnie z prawym i sprawiedliwym wicestarostą Lechowskim Witoldem aby być komendantem?! Mundurowi odznaczają się nawzajem - zieloni niebieskich i granatowych, niebiescy zielonych i granatowych, a granatowi nie mają czym odznaczać więc może niech wręczają zdjęcie Królowej z Dąbrówki w ramkach brązowych, srebrnych lub złotych. Najlepiej na tle fantastycznej fontanny na Rynku ....

rekontra rekontra 5-09-2010 21:27 IP: 80.*.*.*

Piszesz bo cie zazdrość zjada.Wolę krzyż z odznaczenia niż ten , który masz ty.

Leon Leon 6-09-2010 08:38 IP: 79.*.*.*

A co żeby być komendantem to trzeba mieć staż w SB albo ZOMO jak ten co pisze albo być donosicielem jak ta cała piątka!!

do Leon do Leon 6-09-2010 11:49 IP: 83.*.*.*

Nie, wystarczy skończyć szkołę średnią, zdać maturę i zacząć studia 9 Sponsorowane przez UM) i wszystko w ciągu jednego roku :smilewinkgrin:

CHORE  PAŃSTWO !!!!! CHORE PAŃSTWO !!!!! 6-09-2010 12:52 IP: 109.*.*.*

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" -- kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy czy wypracowanej emerytury. Gdzie są następcy tzw inteligencji { KOR- u} broniących robotników , czy ks. Jerzego itd. itp...... tylko nowy ruch społeczny eliminujący cwaniaków i pasożytów { szybkich dorobkiewiczów} i JEDNOŚĆ jest w stanie przeciwstawić się tej fali zła !!!!!!!!!!!!!!

Prezes Prezes 6-09-2010 14:11 IP: 83.*.*.*

Miało być miło i przyjemnie, ale jak zwykle znalazły się osoby ktore reprezentując swoje interesy zepsóły wszystko. Więcej zyczliwości dla ludzi, pozdrawiam.

rezerwista rezerwista 6-09-2010 14:40 IP: 94.*.*.*

TYLKO PYTAM DLACZEGO NIEKTÓRZY ODZNACZENI NIE ODBYLI ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ,MIMO ŻE TAKI HONOROWY OBOWIĄZEK NA NICH TAKŻE SPOCZYWAŁ ?

niedowiarek niedowiarek 6-09-2010 14:51 IP: 94.*.*.*

ALE JAJA,DAWNIEJ OSÓB SĄDOWNIE KARANYCH NAWET DO ZASADNICZEJ SŁUŻBY NIE BRANO A TERAZ MEDALE DOSTAJĄ ????????

Do Zomowca Do Zomowca 6-09-2010 22:03 IP: 83.*.*.*

TY ubeku zazdrościsz bo robisz już magistra 5 lat!!!!!!!!!!!

olo olo 6-09-2010 22:35 IP: 109.*.*.*

A czymże się tak dla LOK zasłużył Cholewiak Andrzej, że aż dostał medal ?
Prawidłowa odpowiedź : NICZYM !!!!!

Leon Leon 6-09-2010 22:35 IP: 83.*.*.*

Ty esbeku Krzysztofie SB,ZOMOWCU ile lat już wykorzystujesz dotację Pani Burmistrz do swoich studiów????Precz z matołami!!

P. P. 7-09-2010 17:31 IP: 94.*.*.*

do olo