Login
Hasło
reklama - zareklamuj się

Informacje z działu: ‘Aktualności’

Powstaje Podkarpacka Akademia Wina

Już wkrótce ruszą zajęcia w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle. To bardzo ambitne przedsięwzięcie „Fundacji na rzecz rozwoju winiarstwa w Polsce GALICJA VITIS”, dobrze wpisuje się w strategię promocji miasta Jasła, pod hasłem „w(inne) klimaty”. To jednak nie jedyny powód, dla którego centrum edukacji winiarskiej… »

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Starosta Jasielski Adam Kmiecik uczestniczył w uroczystości związanej z obchodami Dnia Sybiraka w 75. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 2014 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dzień 17 września ustanowił Dniem Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę. To szczególna data dla… »

Dębowiec: Pożar w budynku mieszkalnym

Wczoraj po godzinie dziewiętnastej do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Dębowiec. Na miejsce zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu, także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Po dotarciu na miejscu okazało… »

Poruszające widowisko i żywy herb

Kilkuset jaślan ustawiło się do wspólnego zdjęcia przedstawiającego herb Jasła. Zdjęcie zostało wykonane w 70. rocznicę wysiedlenia i zniszczenia Jasła i ma być symbolem, że miasto potrafiło odrodzić się po tych trudnych chwilach. Wcześniej jaślanie mogli uczestniczyć w niezwykłym widowisku obrazującym dni wysiedlenia. Z kart historii… Wiele… »

Zderzenie dwóch pojazdów w Dębowcu. Jedna osoba w szpitalu

W piątkowy wieczór, tuż przed godziną dwudziestą w miejscowości Dębowiec doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że na wzniesieniu drogi, w terenie niezabudowanym, jadący od strony Dębowca samochód osobowy marki opel astra, zderzył się z… »

Miasto udzieli pomocy finansowej Starostwu Powiatowemu

290 tysięcy złotych przekaże Miasto Starostwu Powiatowemu w Jaśle na realizację kilku inwestycji drogowych, które mają zostać zakończone do końca tego roku. Miasto wesprze finansowo przebudowę drogi powiatowej ul. Mickiewicza na osiedlu Gamrat – 70 tys. zł, a 100 tys. zł dołoży na budowę chodnika wraz… »

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim była kolejnym miejscem spotkania policjantów z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych postaw i zachowań w ruchu drogowym. Policjanci od początku nowego roku szkolnego spotykają się z uczniami, by przypomnieć najmłodszym,… »

100 tys. złotych dla jasielskiego szpitala na zakup karetki

Miasto przeznaczy 100 tys. zł dotacji dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z przeznaczeniem na zakup karetki transportowej. Będzie to już druga karetka do kupna której w tym roku dokłada samorząd miejski. – Każda pomoc dla szpitala to pomoc trafnie wydatkowana. Do zakupionej w styczniu… »

Dwie osoby ranne w zdarzeniu drogowym w Przysiekach (foto)

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny piętnastej w miejscowości Przysieki koło Jasła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu fiat stilo. Doszło do zderzenia się pojazdów. Obrażeń doznało dwóch pasażerów… »

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl - Jasielski Portal Informacyjny 2008-2014 | Kontakt: tel. kom. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny