Login
Hasło
reklama - zareklamuj się

Informacje z działu: ‘Aktualności’

Trzeźwy poranek w naszym powiecie

Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego od godziny 5 rano, policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 1236 kierujących. „Trzeźwy poranek” to cykliczne działania policjantów, których podstawowym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego w działaniach brało udział… »

Nietrzeźwy wjechał do rowu

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy. 59-letni mieszkaniec Jasła, wjechał osobowym audi do rowu. Był pijany, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Wczoraj przed godz. 11, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Brzyściu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że osobowe… »

Nietrzeźwy pędził 107 km/h w terenie zabudowanym. Został zatrzymany

Jasielscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas minionego weekendu policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy nie zważając na niesprzyjające… »

Pożar magazynu przy jednym z marketów w Jaśle (foto)

Przed godziną 21. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy jednym z budynków handlowych w Jaśle przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na miejsce skierowane zostały trzy jednostki straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia, po jednostek straży, stwierdzono ogień, który… »

Jasielski Dom Kultury – Budową Roku Podkarpacia 2015

Zmodernizowany budynek Jasielskiego Domu Kultury otrzymał tytuł „Budowy Roku Podkarpacia 2015” oraz nagrodę I stopnia, w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie oraz Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Celem konkursu była między innymi promocja polskiej myśli technicznej i naukowej, nowatorskich… »

Jasielskie szkoły dostały 216 laptopów

216 laptopów, serwer oraz drobny sprzęt informatyczny trafiło w poniedziałek do ośmiu jasielskich szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Jasło. Sprzęt kupiono w ramach realizacji projektu „Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie oferty kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą… »

PAW ogłasza nabór do Studium Praktycznego Winiarstwa 2017

Na zajęcia w Podkarpackiej Akademii Wina co dwa tygodnie przez cały rok przyjeżdżają do Jasła ludzie z całej Polski. Uczą się trudnej sztuki winiarskiej od najlepszych fachowców w swoich dziedzinach. Pod okiem praktyków sami zakładają winnicę, opiekują się nią przez cały rok, uczą się oceniać… »

Sanepid przestrzega: w Niegłowicach wykryto przypadek wścieklizny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle informuje, że w jednym gospodarstw prowadzonych w miejscowości Niegłowice (gmina Jasło), została potwierdzona wścieklizna u konia maści tarantowatej. W związku z powyższym osoby które dotychczas nie uzyskały porady bądź konsultacji lekarskiej, a miały kontakt z w/w koniem od sierpnia… »

Na PSW zainaugurowano nowy rok akademicki

W sobotę, 8. października w auli głównej Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle im. bł. ks. Władysława Findysza prawie siedmiuset studentów uroczyście rozpoczęło nowy rok akademicki na czterech kierunkach: transporcie, gospodarce przestrzennej, ekonomii i po raz pierwszy w tym roku na kierunku finanse i rachunkowość. PSW… »

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2016 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny