Login
Hasło
reklama - zareklamuj się

Informacje z działu: ‘Aktualności’

Jasło stawia na wiedzę

Miasto Jasło realizuje obecnie systemowe i strategiczne podejście do nowego modelu rozwoju lokalnego opartego na różnorodnych elementach rozwijających innowacyjność i kreatywność społeczną. Program Jasło Miasto Wiedzy, zakłada wdrożenie szeregu działań, które w ciągu najbliższej dekady pozwolą na podniesienie jakości edukacji, poszerzenie oferty kształcenia i doskonalenia oraz… »

AlcoBlow dla podkarpackich policjantów

Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości – AlcoBlow MK-2. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownic po wypiciu alkoholu. Środki na zakup urządzeń zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Komenda Wojewódzka Policji w… »

Umieszcz: Kierowca mercedesa nie przeżył wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Umieszczu. Osobowy mercedes wypadł z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Wskutek doznanych obrażeń mężczyzna kierujący samochodem zmarł w szpitalu. Do wypadku doszło wczoraj około 19.30. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym mercedesem… »

19-latek zasnął za kierownicą i zjechał z drogi

Policjanci ustalili wstępne okoliczności wypadku, do którego doszło dziś na drodze krajowej w Jaśle. Kierujący osobowym fordem zasnął za kierownicą i zjechał z drogi. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które z obrażeniami trafiły do jasielskiego szpitala. O zdarzeniu drogowym dyżurny komendy został powiadomiony dziś rano. Policjanci,… »

Nietrzeźwy i bez uprawnień zakończył jazdę w rowie

O dużym szczęściu może mówić nieodpowiedzialny kierowca renault scenica. Mężczyzna nie doznał większych obrażeń w zdarzeniu drogowym, które spowodował będąc pod wpływem alkoholu. Kierowany przez niego samochód wpadł do przydrożnego rowu, po czym staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Wczoraj około godz. 18 dyżurny komendy został powiadomiony… »

Tonąca kobieta uratowana przez policjantów

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego uratowali kobietę, którą porwał nurt rzeki. Funkcjonariusze bez chwili wahania wskoczyli do wody, aby pomóc tonącej mieszkance Jasła. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. Wczoraj około godz. 20.30 dyżurny komendy został powiadomiony, że w Jaśle w rzece Wisłoce… »

Nagrobek Andrzeja Karpińskiego odnowiony

Dzisiaj zakończyły się prace renowacyjno-konserwatorskie przy nagrobku Andrzeja Karpińskiego, profesora gimnazjalnego i pierwszego dyrektora Gimnazjum w Jaśle. Wzniesiony na jasielskiej zabytkowej nekropolii obiekt, jest dla jaślan pod względem kulturowym i historycznym wyjątkowo cenny i ważny. Ufundowany został w hołdzie dla zasłużonego dyrektora, pedagoga i społecznika w… »

7-latek potrącony przez samochód

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który miał miejsce w Siepietnicy. Przebiegającego przez drogę 7-latka potrącił samochód. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala. Zgłoszenie o wypadku dyżurny komendy otrzymał w miniony piątek około godz. 15.30. Interweniujący policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że… »

Woda wciąż wysoka. Burmistrz na antenie TVP Info uspokaja

Wciąż obowiązuje alarm powodziowy na terenie miasta Jasła, który został ogłoszony w sobotę po godzinie dziewiątej przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego. Intensywne opady, wezbrane rzeki, potoki oraz nieradzące sobie z nadmiarem wody studzienki kanalizacyjne to główne zagrożenia na terenie miasta. Do lokalnych podtopień doszło na osiedlach: Sobniów,… »

Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl - Jasielski Portal Informacyjny 2008-2014 | Kontakt: tel. kom. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny